Летен детски лагер „Малка перла – 2014“

Период: 28 юни – 6 юли 2014 г. Цена: 240 лв.

Пътни разходи от Бургас до хотел „Малка перла“ (до гр. Приморско) и обратно: 20 лв.

В цената са включени:

  • 8 нощувки в хотел „Малка перла“ и 8-дневна вегетарианска храна (закуска, обяд, вечеря и 2 леки закуски в 10 и 16 часа);
  • Посещения на:
  • занимания по музика, рисуване, астрономия, биология, социални умения, работа по групи, сценично изкуство, спорт, пешеходни преходи /походи/ и др.
  • материали необходими за предвидените занимания;

Сборен пункт Ж.П. гара Бургас на 28.06.2014 г. в 7,30 ч.
Отпътуване от Ж.П. гара Бургас – 06.07.2014 г. в 22,00 ч.

В цената не са включени пътните разходи до Бургас и обратно. Сдружението организира пътуване с влак (в спални вагони) за участниците от вътрешността на страната.

Ритъм на лагера

28 юни, събота
7,00 – 7,30 – Начало на лагера в Бургас
7,30 – 10,00 – Разходка в Бургас и плаж.
10,00 – 13,00 – Разходка с кораб (катамаран) Бургас – остров св. Анастасия и обратно. Запознаване.
13,00 – 18,00 – Екскурзия до връх Бакърлъка, с. Ясна поляна, музей Толстой, язовир „Ясна поляна“
18,00 – 19,00 – Настаняване в базата
19,00 – 19,30 – Вечеря
19,30 – 21,30 – Лагерен съвет, разпределяне по групи, инструктаж, правила
22,00 – Сън

29 юни, неделя
6,30 – Ставане от сън
7,00 – 8,00 – Гимнастика
8,00 – 8,30 – Закуска
8,30 – 12,30 – Разходка до ММЦ, устието на Дяволска река и к.с. Китен, съчетано с плаж
13,00 – 13,30 – Обяд
13,30 – 14,30 – Отдих
14,30 – 17,00 – Занимания в ателиета (литература, приложно изкуство, музика и природни науки)
17,00 – 19,00 – Спорт и плаж
19,00 – 19,30 – Вечеря
19,30 – 21,00 – Пеене, рисуване, спорт
21,00 – 21,30 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22,00 – Сън

30 юни, понеделник
6,30 – Ставане от сън
7,00 – 8,00 – Гимнастика
8,00 – 8,30 – Закуска
8,30 – 18,00 Целодневна екскурзия до Маслен нос, Бегликташ, залив св. Параскева, устието на р. Ропотамо. Плаж (сух пакет за обяд)
19,00 – 19,30 Вечеря
19,30 – 21,00 – Пеене, рисуване, спорт
21,00 – 21,30 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22,00 – Сън

1 юли, вторник
5,00 – Ставане от сън и посрещане на July Morning
6,00 – 7,00 – Гимнастика
7,00 – 7,30 – Закуска
8,00 – 10,00 – Плаж и игри на пясъка
10,30 – 13,00 – Занимания в ателиета (литература, приложно изкуство, музика и природни науки)
13,00 – 13,30 – Обяд
13,30 – 14,30 – Отдих
14,30 – 17,00 – Разходка с лодка по река Ропотамо
17,00 – 19,00 – Спорт и плаж
19,00 – 19,30 – Вечеря
19,30 – 21,00 – Пеене, рисуване, спорт
21,00 – 21,30 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22,00 – Сън

2 юли, сряда
6,30 – Ставане от сън
7,00 – 8,00 – Гимнастика
8,00 – 8,30 – Закуска
8,30 – 11,00 – Плаж и игри на пясъка
11,00 – 13,00 – Занимания по групи
13,00 – 13,30 – Обяд
13,30 – 14,30 – Отдих
14,30 – 17,00 – Занимания в ателиета (литература, приложно изкуство, музика и природни науки)
17,00 – 19,00 – Спорт и плаж
19,00 – 19,30 – Вечеря
19,30 – 20,30 – Клуб „Умение да говоря логично и разбираемо“
20,30 – 21,30 – Пеене, рисуване, спорт
21,30 – 22,00 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22,00 – Сън

3 юли, четвъртък
6,30 – Ставане от сън
7,00 – 8,00 – Гимнастика
8,00 – 8,30 – Закуска
8,30 – 19,00 – Целодневна екскурзия МИСТИЧНАТА СТРАНДЖА (сух пакет за обяд): с. Българи, тракийско светилище „Камъка“, гр. Малко Търново, исторически музей,  връх Голямо градище, тракийско светилище „Мишкова нива“, водопад Докузяк до с. Стоилово, с. Младежко и природна забележителност „Пещери и извори на река Младежка”. Игра: „Изпитанията на нестинаря“.
19,00 – 19,30 – Вечеря
19,30 – 21,00 – Пеене, рисуване, спорт
21,30 – 21,30 – Урок по нестинарство
21,30 – 22,00 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22,00 – Сън

4 юли, петък
6,30 – Ставане от сън
7,00 – 8,00 – Гимнастика
8,00 – 8,30 – Закуска
8,30 – 11,00 – Плаж и игри на пясъка
11,00 – 13,00 – Занимания по групи
13,00 – 13,30 – Обяд
13,30 – 14,30 – Отдих
14,30 – 17,00 – Разходка до Приморско и плаж
17,00 – 18,00 – Минута е много
18,00 – 19,00 – Рисуване върху фланелка с логото на сдружение „Слънчогледи“ на тема „Спомени от моите приятели“
19,00 – 19,30 – Вечеря
19,30 – 20,30 – Подготовка за тематична вечер
20,30 – 21,30 – Тематична вечер
21,30 – 22,00 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22,00 – Сън

5 юли, събота
6,30 – Ставане от сън
7,00 – 8,00 – Гимнастика
8,00 – 8,30 – Закуска
8,30 – 11,00 – Плаж и игри на пясъка
11,00 – 13,00 – Подготовка за вечерта на таланта
13,00 – 13,30 – Обяд
13,30 – 14,30 – Отдих
14,30 – 17,30 – Подготовка за вечерта на таланта
17,30 – 19,00 – Подготовка за лагерния огън
19,00 – 19,30 – Вечеря
19,30 – 21,30 – ВЕЧЕР НА ТАЛАНТА
21,30 – 23,00 – Лагерен съвет и лагерен огън
23,00 – Сън

6 юли, неделя
6,30 – Ставане от сън
7,00 – 8,00 – Гимнастика
8,00 – 8,30 – Закуска
8,30 – 9,30 – Приготвяне на багаж
9,30 – Целодневна екскурзия до Царево (музей), Ахтопол, устието на р. Велека, Синеморец, защитена местност Силистар, Резово (устието на р. Резовска). Последен лагерен съвет. (сух пакет за обяд)
19,00 – пристигане в Бургас