Летен детски лагер „Слънчеви лъчи“ – Приморско 2018

Период: 01-09 юли 2018 г. Цена: 300.00 лв.
В цената са включени: вегетарианска храна и нощувка за 8 пълни дни в хотел „Малка перла” – Приморско, всички такси за музеи, археологически, исторически и природни забележителности, които са включени в програмата; материали, необходими за заниманията; следобедна закуска; пътни разходи от гр. София /гр. Бургас до гр. Приморско и обратно. Сдружението организира пътуване с влак (в спални вагони) за участниците от вътрешността на страната (София – Бургас на 30 юни вечерта, и Бургас – София 9 юли вечерта и пристигане в София на 10 юли сутринта).

Ритъм на лагера

 01 юли, неделя

7:00 – 7:30 – Начало на лагера в Бургас
7:30 – 10:00 – Разходка в морската градина на гр. Бургас.
10:00 – 14:00 – Разходка с кораб от Морска гара – Бургас до остров св. Анастасия и обратно.
15:00 – 16:00 – Настаняване в базата
16:00 – 18:00 – Плаж
18:00 – 19:00 – Баня след плажа
19:00 – 19:30 – Вечеря
19:30 – 21:30 – Лагерен съвет:
• Инструктаж
• „Слънце на желанията“
• Изработване на табелки за стаите и залепяне
• Разпределяне по групи  
• Плюс, минус, интересно
• Приказка за лека нощ
• Песен
21:30 – 22:00 – Подготовка за сън
22:00 – Сън

02 юли, понеделник
6:30 – Ставане от сън
7:00 – 8:00 – Гимнастика
8:00 – 8:30 – Закуска
8:30 – 12:30 – Разходка до ММЦ, устието на Дяволска река и к.с. Китен, съчетано с плаж
13:00 – 13:30 – Обяд
13:30 – 14:30 – Отдих
14:30 – 16:30 – Екскурзия с влакче до Китен и разглеждане на музейна експозиция „Тайни от морското дъно“
16:30 – 19:00 – Занимания в ателиета І (сценично изкуство, приложни изкуства, музика, природознание)
19:00 – 19:30 – Вечеря
19:30 – 21:00 – Пеене, рисуване, спорт
21:00 – 21:30 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22:00 – Сън

03 юли, вторник
6:30 – Ставане от сън
7:00 – 8:00 – Гимнастика
8:00 – 8:30 – Закуска
8:30 – 18:00    Целодневен поход до Бегликташ, Екопътека „Преоткриване на миналото“ от Бегликташ до залива „Св. Параскева“, устието на р. Ропотамо. Плаж
19:00 – 19:30    Вечеря
19:30 – 21:00 – Пеене, рисуване, спорт
21:00 – 21:30 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22:00 – Сън

04 юли, сряда
5:00 – Ставане от сън и посрещане на изгрева (огън, песни, Конкурс „Първият лъч на слънцето“)
6:00 – 7:00 – Гимнастика
7:00 – 7:30 – Закуска
8:00 – 10:00 – Плаж и игри на пясъка
10:30 – 13:00 – Занимания в ателиета ІІ (сценично изкуство, приложни изкуства, музика, природознание)
13:00 – 13:30 – Обяд
13:30 – 14:30 – Отдих
14:30 – 17:00 – Разходка с лодка по горното течение на река Ропотамо
17:00 – 19:00 – Спорт и плаж
19:00 – 19:30 – Вечеря
19:30 – 21:00 – Клуб “Дебати”
21:00 – 21:30 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22:00 – Сън

05 юли, четвъртък
6:30 – Ставане от сън
7:00 – 8:00 – Гимнастика
8:00 – 8:30 – Закуска
8:30 – 11:00 – Плаж и игри на пясъка
11:00 – 13:00 – Занимания по групи
13:00 – 13:30 – Обяд
13:30 – 14:30 – Отдих
14:30 – 16:30 – Посещение на Исторически музей – гр. Приморско
16:30 – 19:00 – Занимания в ателиета ІІІ (сценично изкуство, приложни изкуства, музика, природознание)
19:00 – 19:30 – Вечеря
19:00 – 21:00 – Пеене, рисуване, спорт
21:00 – 21:30 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22:00 – Сън

06 юли, петък
6:30 – Ставане от сън
7:00 – 8:00 – Гимнастика
8:00 – 8:30 – Закуска
8:30 – 19:00    Целодневна екскурзия МИСТИЧНАТА СТРАНДЖА: с. Българи, тракийско светилище „Камъка“ (първо посвещение), гр. Малко Търново, Исторически музей,  връх Голямо градище, тракийско светилище „Мишкова нива“, водопад Докузак до с. Стоилово, с. Младежко и природна забележителност „Пещери и извори на река Младежка” (посвещенията на нестинаря)
19:00 – 19:30 – Вечеря
19:30 – 20:30 – „Минута е много!“
20:30 – 21:00 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
21:00 – 22:00 – Уроци по нестинарство пред огъня
22:00 – Сън

07 юли, събота
6:30 – Ставане от сън
7:00 – 8:00 – Гимнастика
8:00 – 8:30 – Закуска
8:30 – 11:00 – Плаж и игри на пясъка
11:00 – 13:00 – Разходка до Приморско
13:00 – 13:30 – Обяд
13:30 – 14:30 – Отдих
14:30 – 17:00 – Занимания в ателиета ІV (сценично изкуство, приложни изкуства, музика, природознание)
17:00 – 19:00 – Спорт и плаж
19:00 – 19:30 – Вечеря
19:30 – 20:30 – Подготовка за тематична вечер
20:30 – 21:30 – Тематична вечер
21:30 – 22:00 – Лагерен съвет и приказка за лека нощ
22:00 – Сън

08 юли, неделя
6:30 – Ставане от сън
7:00 – 8:00 – Гимнастика
8:00 – 8:30 – Закуска
8:30 – 11:00 -Плаж и игри на пясъка
11:00 – 13:00    Подготовка за вечерта на таланта
13:00 – 13:30    Обяд
13:30 – 14:30    Отдих
14:30 – 17:30    Подготовка за вечерта на таланта
17:30 – 19:00    Подготовка за лагерния огън
19:00 – 19:30    Вечеря
19:30 – 21:30    ВЕЧЕР НА ТАЛАНТА
21:30 – 23:00    Лагерен съвет и лагерен огън
23:00 – Сън

09 юли, понеделник
6:30 – Ставане от сън
7:00 – 8:00 – Гимнастика
8:00 – 8:30 – Закуска
8:30 – 9:30 – Приготвяне на багаж
9:30 – 11:30 – Последен лагерен съвет
12:00 – 12:30 – Обяд
13:30 – 15:30 – Посещение на Пода /защитена местност/
16:30 – 17:30 – Посещение на фестивал на пясъчните фигури в гр. Бургас
17:30 – 19:00 – Игри в морската градина в гр. Бургас
19:00 – край на лагера в Бургас