Пролетен лагер „По стъпките на първите български владетели” – 2019

Период: 31 март – 06 април 2019 г. Цена: 300.00 лв.
В цената са включени: вегетарианска храна и нощувка за 7 пълни дни в хотел „Кирека” – Мадара; входни такси за исторически и природни забележителности, които са посочени в програмата; закупуване на следобедна закуска. В цената са включени всички транспортни разходи.

По време на лагера ще се посетят следните обекти:
• Национален историко-археологически резерват „Мадара“
• Национален историко-археологически резерват „Плиска“
• Културно-исторически комплекс „Двор на кирилицата“ – Плиска
• Археологически музей „Велики Преслав“
• Национален историко-археологически резерват „Велики Преслав“
• Регионален исторически музей Шумен
• Къщи-музеи на Панайот Волов, Панчо Владигеров, Лайош Кошут и Димитър Сребров

Хотел – ресторант Кирека е комплекс, разположен в естествена среда в местността Кирека, община Каспичан, в подножието на Мадарските скали, на разстояние 20 км от гр. Шумен. Тук ще откриете чистота, тишина, зеленина, уют, традиционна българска кухня и любезни домакини. От особено значение е екологичната чистота на района, наличието на културно – исторически забележителности в околностите на комплекса.

По време на лагера децата ще участват в следните занимания:
• Театрално ателие
• Кулинарно ателие /приготвяне на курабийки и месене на хляб/
• Танци
• Музика
• Паневритмия

За записване се обръщайте към следните координатори:
За София – Гергана Йотова – 0899/25 20 17; gerganayotova@abv.bg
За Бургас – Иван Атанасов – 0895/80 09 58; jivasvetlina@abv.bg

За банкови преводи към Сдружение „Слънчогледи”, ползвайте следната банкова сметка:
ОББ АД: СНЦ „Слънчогледи”
IBAN: BG10UBBS88881000553859 ; BIC: UBBSBGSF

Ритъм на лагера

1 ден – 31 март, неделя

Цвят: оранжево
Планета: Слънце

9:00 часа – Тръгване от гр. Бургас
6:30 часа – Тръгване от гр. София /Централна ж.п. гара/
12:30 часа – Сборен пункт – Шумен жп гара
13:00-14:00 часа – Пътуване към хотел „Кирека“
14:00-14:30 часа – Настаняване
14:30-15:30 часа – Отдих;
15:30-16:30 часа – Запознаване
16:30-17:30 часа – Разпределяне по групи и „Конник на желанията“
18:00-18:30 часа – Вечеря; 
18:30-19:30 часа – Спорт/Караоке
20:00-21:00 часа – Лагерен съвет:      
Инструктаж; ред в лагера
Правила, измислени от лагерниците
Приказка
Песен за лека нощ
21:30 часа – Лична хигиена;
22:00 часа – Сън;

2 ден – 01 април, понеделник

Цвят: зелено
Планета: Луна

6:50 часа – Събуждане;
7:30 часа – Гимнастически упражнения в кръг;
8:30 часа – Закуска;
9:00–10:00 часа – Работа по групи – Театрално ателие
10:00-11:00 часа – Работа по групи – Танци
11:00-12:00 часа – Работа по групи – Паневритмия ;
12:00–13:00 часа – Музика
13:00–13:30 часа – Обяд;
13:30-14:30 часа – Отдих
14:30 – 15:30 часа – Работа по групи – Кулинарно ателие /месене на хляб/
15:30 – 16:30 часа – Работа по групи – Театрално ателие
17:00 – 18:00 часа – Работа по групи – Музика
18:00 – 18:30 часа – Вечеря;
18:30-19:30 часа – Спорт;
20:00 – 21:00 часа – Лагерен съвет:
            1) Разбор на деня;
            2) Плюс, минус, интересно;                    
            3) Приказка, песен за лека нощ;
21:30 – 22:00 часа – Лична хигиена;
22:00 часа – Сън;

3 ден – 02 април, вторник

Цвят: червен
Планета: Марс

4:30 часа – Събуждане;
5:00 – 6:00 часа – Нощен поход по екопътека от хотела до мадарското плато
6:30 часа – Наблюдаване изгрева на слънцето
7:00 – 8:00 часа – Гимнастически упражнения в кръг;
8:30 – 9:00 часа – Закуска сред природата (сух пакет)
9:00 – 10:30 часа – Посещение на Мадарски конник (печат в книжките „100-те национални обекта“)   
10:30 – 13:00 часа – прибиране към базата
13:00 – 13:30 часа – Обяд;
13:30 – 15:00 часа – Отдих
15:00 – 16:00 часа – Работа по групи – Танци
16:00 – 17:00 часа – Работа по групи – Паневритмия
17:00 – 18:00 часа – Работа по групи – Театрално ателие
18:00 – 18:30 часа – Вечеря;
18:30-20:00 часа – Кулинарно ателие с всички групи /Оформяне и печене на хляб/
20:00 – 21:00 часа – Лагерен съвет:
            1) Разбор на деня;
            2) Плюс, минус, интересно;                    
            3) Приказка;
            4)Песен за лека нощ;
21:30 – Лична хигиена;
22:00 – Сън;

4 ден – 03 април, сряда

Цвят: жълт
Планета: Меркурий

6:50 часа – Събуждане;
7:30 – 8:30 часа – Гимнастически упражнения в кръг;
8:30 – 8:00 часа – Закуска;
9:00  – 17:00 часа – Целодневна екскурзия до град Плиска (посещение на „Двор на кирилицата“ и Национален историко-археологически резерват „Плиска“ – печат); обяд (сух пакет); град Велики Преслав (посещение на Археологически музей „Велики Преслав“ и Национален историко-археологически резерват „Велики Преслав“ – печат)
18:00 – 18:30 часа – Вечеря;
18:30 –20:00 часа Спорт/ Караоке
20:30 часа – Лагерен съвет:
            1) Разбор на деня;    
            2) Плюс, минус, интересно                
            3) Приказка, песен за лека нощ;

21:30 часа – Подготовка за сън;
22:00 часа – Сън;

5 ден – 04 април, четвъртък
 Цвят: тъмно син
 Планета: Юпитер

6:50 часа – Събуждане;
7:30 – 8:30 часа – Гимнастически упражнения в кръг;
8:30 – 9:00 часа – Закуска;
9:00 – 10:00 часа – Работа по групи – Паневритмия
10:00 – 11:00 часа – Работа по групи – Театрално ателие
11:00 – 12:00 часа – Работа по групи – Кулинарно ателие /Приготвяне на вкусни курабийки с парченца шоколад/
12:00 – 13:00 часа – Подготовка за вечерта на талантите – работа по групи
13:00 – 13:30 часа – Обяд;
13:30 – 14:30 часа –  Отдих;
14:30 – 15:30 часа – Работа по групи – Танци
16:00 – 17:00 часа – Работа по групи – Театрално ателие
17:00 – 18:00 часа – Работа по групи – Музика
18:00 – 18:30 часа – Вечеря;
18:30 – 19:30 часа – Спорт/ Караоке
20:00 – 21:00 часа –  Игра „Минута е много”;
21:00 – 22:00 часа – Лагерен съвет:
            1) Разбор на деня;
            2) Плюс, минус, интересно; 
            3) Приказка, песен за лека нощ;
22:00 – Лична хигиена и сън

6 ден – 05 април, петък

Цвят: розов/ светло син
Планета: Венера

6:50 часа – Събуждане;
7:30 – 8:30 часа – Гимнастически упражнения в кръг;
8:30 – 9:00 часа – Закуска;
9:00 – 10:00 часа– Работа по групи – Танци;
10:00 – 11:00 часа – Работа по групи – Паневритмия
11:00 – 12:00 часа – Работа по групи – Театрално ателие
13:00 13:30 часа – Обяд;
13:30 – 14:30 часа – Отдих;
14:30 – 18:30 часа – Подготовка за вечерта на талантите
18:30 – 19:00 часа – Вечеря;
19:00 – 20:00 часа – Тематична вечер – „По стъпките на първите български владетели“
20:00 – 21:00 часа – Вечер на талантите
21:30 часа – Лагерен огън;
22:00 часа – Сън;

7 ден – 06 април, събота

6:50 часа – Събуждане и приготвяне на багажа;
7:30 – 8:30 часа – Гимнастически упражнения в кръг
8:30 – 9:00 часа – Закуска;
9:00 – 10:00 часа – Последен лагерен съвет;
10:00 – 10:30 часа – Товарене на багажа в автобуса и освобождаване на хотела
10:30 часа – Отпътуване от хотел „Кирека”
11:00 – 14:00 часа – Туристическа обиколка на град Шумен с посещение на Регионален исторически музей и къщи-музеи на Панайот Волов, Панчо Владигеров, Лаьош Кошут и Димитър Сребров /печат в книжките 100 национални обекта/
14:00 часа – Отпътуване от гр. Шумен за гр. Бургас;  
15:00 часа – Отпътуване от гр. Шумен за гр. София                                                                                                                            
около 20 часа – Пристигане в гр. Бургас
около 21 часа – Пристигане в гр. София